Keresés

A következő címkéjű bejegyzések mutatása: elektronikus zene. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: elektronikus zene. Összes bejegyzés megjelenítése

2019. júl. 4.

2017. okt. 21.


Tracklist
1.Makaton - Durdle Dor
2.Kamera - Consignia (Truncate Remix)
3.MRDIE - Klammer (Terry Whyte Remix)
4.JSPR - ROJO
5.Gary Beck - ST11
6.Adam Beyer vs Dense & Pika - Going Down
7.Kaptain Cadillac - Plastic
8.Abstract Division - Glide (Perc Remix)
9.Lex Digital - Limiting Brain
10.Ninetoes - Nose
11.Feyser - Audio Control
12.Ben Champell - Cinematics
13.Pan-Pot - Lose Some
14.Loui Fernandez - Shinok
15.Deniro - Kairuku 2
16.CHPTR - XII
17.Ant Brooks - Fluid (Poty & SOZZE Remix)
18.Pig&Dan - Devotion
19.Shekon - AFG
20.Guve - Side
21.Pig&Dan - Chemistry
22.Matthias Tanzmann - Sfumato
23.SRA - SRA 10

2017. júl. 17.

Figyelem! Ez nem egy Toplista! Azokat a neves DJ -ket mutatom be ebben a bejegyzés sorozatban, akik szerintem a legmeghatározóbb figurák az elektronikus zene világában. 
Van múltjuk és minőségi zenével rendelkeznek. Sokan közülük már nem tudták tartani a lépést, visszaszorultak, kevesebb fesztiválokra hívják őket (profizmusuk ellenére) ... ezért lassan - lassan feledésbe merülnek. Sajnálatos, de mostanra a DJ -k élete sem könnyű, rengetegen vannak - és harcolniuk kell, hogy megélhessenek. (híressebbek ettől nem kell féljenek)

2017. júl. 10.

Ha már úgyis Tour de France van (1-23 Július, 104 - dik esemény), megosztom ezt a legendás német Kraftwerk számot. Még most is jól szól, pedig 1983 -ban készítették. (2003 -ban: Tour De France Étape 1, Étape 2 és Étape 3 -al kiadták a Tour De France Soundtracks kislemezüket)
Kraftwerkről annyit, hogy ők az elektronikus zene (főleg a techno) atyjai: 1969 -ben álltak össze Ralf Hütter és Florian Schneider személyében. A kezdetekben nem értették a zenéjüket ... de ez lassan - lassan megváltozott.

2015. júl. 24.


Tracklist
1. Mark Fell - Acids in the style of Rian Treanor 2 (Editions Mego)
2. Olafur Arnalds - Poland (Erased Tapes)
3. Vaetxh - Cuntpressor (Detroit Underground)
4. Max Cooper - Woven Ancestry - Lusine Remix (Fields)
5. Max Cooper feat. BRAIDS - Automaton - Jack Dixon Remix (Fields)
6. Nils Frahm - For - Max Cooper Remix (Erased Tapes)
7. Objekt - Agnes Demise (Objekt)
8. Helios - A Mountain of Ice (Type)
9. Pearson Sound - Raindrops Pt1 (Pearson Sound)
10. Rob Clouth - Deep Field (Leisure System)
11. Moderat - Last Time - Jon Hopkins Remix (Monkeytown)
12. Special Request - Broken Dreams (Houndstooth)
13. Aphex Twin - Windowlicker (White Label)
14. Max Cooper - Supine - Rodriquez Jr. Remix (Fields)
15. Professor Genius - Time of the Assassins - Steve Moore Remix (L.I.E.S. Records)
16. Nils Frahm - Hammers (Erased Tapes)
17. Vaetxh - List of Lists (Detroit Underground)

2014. szept. 7.

Minden ember más - és a zene is más. Ezért vannak oly sok műfajok, hogy kapja meg mindenki a sajátját - azt ami illik hozzá. Azt ami a lelkivilágát reprezentálja.
Így voltam ezzel én is: kb 12 éves koromtól meghallottam az első igazi trance zenét - és azonnal beleszerettem a stílusba. Azóta kitartottam mellette.
Sokan nem értik, hogy mit is szeretek benne - sajnálom én sem értem hogy PSY, Justin Bieber, Guettát miért hallgatjátok.
Kuss legyen: mert én sem szólok bele, hogy te mit hallgatsz. Csak hallgassad fülhallgatón át, úgy ahogy én teszem. (hogy ne zavarjon senkit)
Szóval visszatérve a trance -re.
Egy olyan különös érzés fog el mindig, mikor hallgatom: ezt az érzést csak a trancerek érzik.
Bosszant és ki vagyok akadva, azért mert néhány éve azt veszem észre, hogy az igazi trance kezd eltűnni. Helyette electro - dubstepes szarságokat kevernek bele.
Haragszom Armin van Buurenre: mert ő azt nyilatkozta: hogy a műfajnak kell egy kis változás. Az a jó, ha egy DJ több stílusba is belekóstol. A világ fejlődik és kell alkalmazkodni.
Meg a büdös franc ... azt!
Ez olyan mintha a jazzbe kevergetnénk néhány rockos elemet is. 
Nem a jazz az jazz, a rock az rock és a trance az maradjon már meg trance-nek.
Én annak idején nem azért választottam ezt a műfajt, hogy 2014 -ben electro - houset hallgassak!
Nekem ne tegyetek be le más elemet!
Anno annyi Isteni jó zenét készítettek ... most meg mindegyik (vannak kivételek - csak egyre kevesebb) egy nagy rakás szar.
Nincs benne érzés: csak egy a cél: hogy jó nagy basszus legyen benne, monoton melódia - hogy a hűlyék is hamar elsajátítsák a ritmust ... + nagy lézershow és pénz!
Ez lett a mai trance -ből. 
De inkább ne is nevezzük már trance -nek - mert nem az.
10 éven át hallgattam hétről - hétre Armin van Buuren a State of Trance rádióműsorát. (minden héten 2 óra) Felejthetetlen volt. Mindig vártam a következő hetet: csak azért, hogy azonnal meghallgassam a legújabb szerzeményeket.
Mna igen: már 3 éve szépen ki is töröltem a hallgatnivalóim közül. Nem bírom már meghallgatni. 2 órában kb 25 számot mutat be (mixelve) - benne 2 jó, többi electro house bullshitek.
Mna azért a 2 számért nekem már nincs türelmem végighallgatni a 2 órát.
Haragszom rád Armin: hogy nem tartottál ki a műfaj mellett. Mind lehetsz tehetséges: ha az EDM szarságokat támogatod.
De némileg neked meg is bocsátok.
Amit eddig adtál nekünk: trance kedvelőknek - nem adott még senki.
De ennek ellenére én itt szépen megállnék - és nem hallgatlak tovább.
Jó volt veled a State of Trance.
Ez érvényes még: a Trance Around The World - ra is. (ABove and Beyond: jelenleg Group Therapy nevet viseli)
Amit még megtudok hallgatni az Aly and Fila : Future Sound of Egypt műsora.
Most bemutatom, hogy eddig miről is írtam:

2013. máj. 29.


Sokan azt hiszik, hogy az elektronikus zene új műfaj. Be akarom bizonyítani, hogy nem az.
Erről a témáról rég óta akartam írni: de úgy hozta az időm : és az akaratom, hogy eltolódott egy kicsit. A fennt említett irányzat bemutatása mellett kitérek egy kicsit az alműfajaira is. Ezzel pedig igazolom, hogy egy nagyon komplex, feljődő és hihetetlenül eltérő hangzás-és más-más érzéseket kiváltó zene ez.


Nagy elektronikus zenekedvelő vagyok. Az alműfajai közül bármit meghallgatok szívesen (persze vannak kivételek). Ezen kívűl hallgatok még mást is : régi, rock, pop, jazz stb, de legtöbbször elektronikus zene található a playlistemben.

Archívum